akce

Opět září vánoční strom.

Sešel se rok s rokem a opět se blíží Vánoce. Zahájení Adventu je tu a tak se na našem krásném náměstí opět rozzářil vánoční strom.
Součástí zahájení Adventu je především Slavnost světla, která se stala v našem městě již nepsanou tradicí. Současně se slavností je ale také tradiční náš sice menší, ale o to důležitější strom – Strom splněných přání. I při letošním zahájení Adventu se náš Strom na náměstí objevil. A děkujeme za to především slánskému Domu dětí a mládeže „Ostrov“, se kterým náš Domov na této akci spolupracuje.
Strom splněných přání je tradičně ozdoben malými přáníčky našich dětí, která jim v případě realizace udělají velkou radost právě o Vánocích.
Naše velké poděkování tak touto cestou letí ke všem dobrým lidem, kteří se rozhodli pomoci a přispět našim dětem dárkem , který je jejich tužbou a velkým přáním.
A o tom, že je opravdu hodně dobrých lidí mezi námi, jsem se mohl v pátek 28.11. při Slavnosti světla přesvědčit na vlastní oči.
Během slavnosti totiž ze Stromu mizelo jedno přáníčko za druhým a když jsem náměstí opouštěl, zbývalo na něm pouze několik osamocených lístečků. Ale i ty určitě najde ruka dobrého člověka. Vždyť je Advent, doba, kdy se lidé k sobě chovají pěkně, vlídně a přátelsky.
A pokud někdo nestihl svojí vůi projevit při slavnosti, má možnost navštívit Dům mládeže Ostrov, kde se nyní stromek nachází.
Všem dárcům ještě jednou děkujeme a sdělujeme, že se mohou slavnostního předání dárků dětem zúčastnit osobně, a to při naší Besídce, která proběhne v našem Domově na Tomanově ulici č.1361 dne 18.12.2014 od 16.00 hodin. Všichni jste srdečně zváni.
V.Buřič DDŠ Slaný