akce

Judo Show Cup 2014

Na neděli 14.12. dostaly naše děti pozvání na významnou akci a mohly se tak zúčastnit v pořadí již 10. ročníku Judo Show Cupu, který je pravidelně věnován vyhlášení o nejlepšího judistu roku a utkání celků Extraligy juda o mistrovský titul ČR.
Akce je rovněž věnována dětem z dětských domovů díky hlavnímu organizátorovi, kterým není nikdo jiný, než významný judista ČR – Petr Jákl.
Pro děti bylo navíc v pražské hale Na Folimance připraveno překvapení. První bylo v podobě sponzorského dortu, který byl v rámci 10.výročí akce věnován právě dětem z dětských domovů a o který se v průběhu programu podělily.

Navíc pak jednotlivé domovy obdržely řadu darů od hlavních sponzorů uvedené akce. Například obdržely domovy množství drobného sportovního vybavení od společnosti Rosima v celkové výši přes 157 000 Kč, další drobné dárky od sponzorů a navíc byly děti pozvány na závěrečnou After party. Od malíře Františka Kollmana převzal strejda Vašek nádherný originál obrazu pro náš Domov.


Od společnosti JBJ Film dále náš Domov obdržel celkem 15 volných vstupenek na nový film – Sněhová královna-, který si půjdeme užít již 19.12. do našeho Městského kina ve Slaném.
Celá akce, kterou všechny přítomné provázela moderátorská dvojice Iveta Kořínková a Aleš Lehký, byla doplněna zpěvem Moniky Bagárové a řadou ukázek z oblasti bojových sportů, akrobatickým vystoupením a hodně se rovněž vzpomínalo na ročníky předchozí.


Vše vrcholilo vyhlášením nejlepších judistů roku 2014, kde již po několikáté po sobě na stupni nejvyšším stanul letošní mistr světa- Lukáš Krpálek.
Na pořadu ale byla rovněž extraligová klání týmů o mistra ČR, ve kterém se nakonec z titulu radoval tým „domácího“ USK Praha.
Děti tak měly možnost na vlastní oči vidět a poznat další z řady sportů, se kterým do styku příliš nepřijdou a užít si nádhernou atmosferu v hale.
Za nevšední zážitek a ocenění našeho Domova tak touto cestou děkujeme všem pořadatelům, jmenovitě paní Aleně Jáklové, Petru Jáklovi a společnosti GENESY, dále pak za nádherný dar panu Františku Kollmanovi a všem sponzorům, kteří na galaprogram a zároveň našemu Dětskému domovu přispěli.