akce

Malé vánoční ohlédnutí.

Než jsme se nadáli, je po Vánocích. Vánoční prázdniny sice ještě pokračují a už na čeká nás vstup do Nového roku 2015. Jaký bude, zda úspěšný, pohodový, či přínosný, to se teprve uvidí.
Nyní se ale ještě malinko vrátíme k právě proběhlým Vánočním svátkům, které nám přinesly spoustu radostí.
Vše začalo, jak již jsme uvedli, převzetím spousty dárků z akce Daruj hračku s Českým rozhlasem. Ty však nebyly zdaleka jediné. Pod stromečkem se nám sešla ještě další spousta dárků od hodných lidí, kteří se nás rozhodli potěšit, protože vědí, že žít v Dětském domově, když není rodina, není zrovna to nejlepší.
Svým dílem samozřejmě přispěli i sponzoři, kteří se rozhodli nám také pomoci. Kdybychom zde měli všechny vyjmenovávat, určitě by seznam zabral pořádný kus místa. Raději jim, stejně tak jako všem dobrým lidem, z tohoto místa děkujeme. Udělali jste nám všichni velikou radost.
První díl naší vánoční radosti nám přinesla besídka. Proběhla v předvánoční atmosfeře 18.12. a do její přípravy jsme se zapojili všichni.
Pro toho, kdo si našel čas a přišel mezi nás, ale i pro naše tety a strejdy, jsme si připravili pěknou řádku ukázek a představení z toho, co umíme a co patří k Vánocům. V sále zazněla celá řada koled, básniček, písniček, ale i dalších ukázek. Vše potom vrcholilo samotným předáním první části dárků, především těch sponzorských a dárečků, které nám přinesl „Strom splněných přání“.

( Pár dalších fotek najdete v naší Galerii. Zde jen taková malá ochutnávka.)
Po besídce se část z nás rozjela domů k rodinám a blízkým, aby si užila tu pravou, rodinnou vánoční atmosféru. No, a ten kdo zůstal, na toho čekal Štědrý den v našem Domově.
Ten jsme si ale také pěkně užívali. Naše tety kuchařky pro nás připravily výbornou štědrovečerní večeři, našlo se i něco pochutinek a ovoce, ale především nás pod stromečkem čekala řada dalších dárků. Byly zde právě ty z akce Daruj hračku a také dárky, které si pro nás připravili naši strejdové a tety.
Navíc nás čekalo další překvapení v podobě krásných dárečků, které nám zaslali opět hodní lidé, kteří našli naše přáníčka na „Stromku přání“. Ten pro nás připravili žáci v ZŠ Londýnská v Praze, kam pravidelně jezdíme a účastníme se prodejních jarmarků, které žáci se svými učiteli organizují.
Hodní lidé našli naše přání rovněž na internetovém portále „www.tomikup.cz“. Všem tedy musíme touto cestou ještě jednou poděkovat. Bylo to pro nás moc milé překvapení.

Z dárků měl každý samozřejmě velikou radost a do sytosti se s nimi, pokud mohl, ihned vydováděl.
V následujících vánočních dnech jsme si dárečky samozřejmě užívali ještě víc.
Takže přátelé, ještě jednou Vám všem moc a moc děkujeme a protože Nový rok už netrpělivě klepe na dveře, přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a úspěchů.
Děti a „dospěláci“ z Dětského domova se školou ve Slaném.