Aktuality

Dětský den v několika podobách.

1.červen je tradičně svátkem všech našich dětí. A jak jinak se dá svátek oslavit, než něčím, co je pro děti zajímavé, dokáže je upoutat a v konečné podobě způsobí radost. Někomu stačí malý dárek, jiný potřebuje nějaký zážitek a takto bychom mohli pokračovat.
Máme ale tradici, že na tento svátek se vždy uskuteční řada akcí nesoucí společný název – Dětský den. Nejinak tomu bylo i v tomto období a děti se mohly pěkně vydovádět a užít si spoustu radosti.
V předvečer svého svátku naše děti navštívily akci pořádanou v našem městě Domem dětí a mládeže Ostrov. Ta se konala v pěkném areálu letního kina a obsahovala řadu drobných soutěží pro děti od útlého věku, až po ty starší. Byly zde možnosti odzkoušet si své dovednosti, zručnost, prověřit paměť nebo třeba zvládnout stabilitu na neustále se pohybujícím skateboardu všemi směry. Nejmenší si zase užívali radost na skákacích hradech a velkých skluzavkách. Celý program byl doprovázen hudební produkcí známých a velice oblíbených slánských kapel. A pro ty, kteří vydrželi, se nakonec ve večerních hodinách promítal pěkný film. Z této akce jsme si odnesli řadu pěkných zážitků a navíc i několik malých drobných dárečků.
Protože svátek Dne dětí připadl tentokráte na první pracovní den v týdnu, bylo nutno se věnovat nejdříve školním povinnostem.
Přesto jsme měli možnost ve čtvrtek 4.6. navštívit velmi pěknou akci spojenou s tímto svátkem. Dostali jsme totiž pozvánku k účasti na Dětském dnu v Protonovém centru v Praze. Samozřejmě jsme se na tuto akci také trošku připravili a podle propozic namalovali několik moc pěkných obrázků do soutěže. Přímo na místě pak pro bylo pro všechny účastníky připraveno nádherné odpoledne, plné her, soutěží , zábavy doplněné o výtečné pohoštění. Tuto akci připravil pro přítomné již druhým rokem Nadační fond pro protonovou terapii. Hlavním cílem, který nadační fond pod vedením ředitelky, paní Mirky Čejkové, sleduje, je umožnit setkávání rodin dětských pacientů. Je to obrovská podpora pro ty, kteří mají své děti v léčebném procesu a mají možnost vidět, jak děti léčené před rokem nebo dvěma jsou opět veselé a bez problémů opět zpátky v normálním životě.
Dětem přišli také na akci zazpívat známí umělci Bohouš Josef a Ivan Hlas. Musíme proto z tohoto místa paní ředitelce a všem, kteří krásné odpoledne připravili poděkovat. Opět jsme si odnesli řadu pěkných zážitků z příjemně prožitého a zde stráveného času.
Dětem byl samozřejmě věnován i blížící se víkend. V sobotu 6.6. jsme si hned po ránu jen tak zadováděli a užili si na akci pořádané pro děti na Městském atletickém stadionu. Opět zde byla řada soutěží, her a zábavy a čas do oběda utekl jako voda.
Po obědě nás pak čekalo naše vlastní zábavné odpoledne. To pro náš Domov připravili naši strejdové a tety vychovatelé. Prošli jsme si několik zajímavých soutěží, kde si každý mohl zkusit, co dokáže a jak je šikovný. Celé odpoledne her a dovádění pak bylo zakončeno společným táboráčkem, kde jsme se posilnili opečenými vuřtíky a ještě probírali, co se vše podařilo. Nutno dodat, že tento den ještě na obloze svítilo sluníčko, pomalu se klonící za obzor, ale řada z nás po náročném dni již tvrdě chrupala ve svých postýlkách. Byla to opět nádherná, vydařená akce, na kterou budeme dlouho vzpomínat.
Ale aby nebyl všemu konec, máme před sebou ještě jednu akci spojenou se svátkem dětí. Na blížící se sobotu 13.6. jsme obdrželi pozvání na Sportovní den do pražského areálu Gutovka. Starší z nás se akce samozřejmě účastní . A proč říkáme starší ? Akce je totiž určena pro děti ve věku 14 – 15 let, vzhledem k disciplinám, které budou připraveny. Už teď se na to těšíme a předem děkujeme za pozvání účastnici finále soutěže MISS ČR 2014 Veronice Kašákové. O tom, jak vše dopadlo, Vás zde samozřejmě budeme opět informovat.